Enkele dagen geen treinen rond Vught vanwege boom op spoor

Dinsdagavond is bij Vught een boom op de bovenleiding gevallen, waardoor het treinverkeer tussen Den Bosch en Tilburg stilligt. Volgens ProRail is de verwachting dat er pas na vrijdagochtend weer treinen kunnen rijden.
De schade bij de De Bréautélaan is aanzienlijk. Niet alleen de bovenleiding is beschadigd, ook meerdere draagconstructies zijn geraakt. ProRail spreekt over enkele honderden meters aan vernielde bovenleiding en diverse kapotte portalen die vervangen moeten worden. In de nacht van dinsdag op woensdag is de boom van het spoor verwijderd, en zijn de materialen voor het herstel van de bovenleiding en de vernielde portalen aangekomen.
Herstel tot vrijdagochtend
Het herstel zal minstens tweeënhalve dag in beslag nemen, verwacht ProRail. Pas na afronding van deze werkzaamheden kan het treinverkeer weer worden opgestart. De omvang van de schade vraagt om een grondige reparatie.
De oorzaak van het incident wordt nog onderzocht. Reizigers wordt aangeraden de reisplanner te raadplegen voordat zij op pad gaan. De NS adviseert om indien mogelijk om te reizen via Boxtel of Eindhoven.
Voor dit artikel zijn we opzoek naar aanvullingen. Heb je foto- of videomateriaal of andere informatie die van belang is, dan zien we die graag op ons e-mailadres contact@treinenweb.nl