Politie controleert treinsnelheid bij verzakt talud in Sliedrecht
Bij station Sliedrecht Baanhoek gaat de politie de snelheid van treinen controleren. Door een verzakking van het talud geldt op het traject een tijdelijke snelheidsbeperking van 40 kilometer per uur. Volgens de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) houden machinisten zich niet altijd aan deze limiet, waardoor extra toezicht nodig is.
De inspectie voerde eerder indicatieve snelheidsmetingen uit bij het station en stelde daarbij overtredingen vast. Dat was voor de toezichthouder aanleiding om samen met de politie officiële snelheidscontroles te organiseren. Tijdens een eerste controle op dinsdag 17 maart, uitgevoerd in samenwerking met de Landelijke Eenheid van de politie, werden overigens geen overtredingen geconstateerd.
Snelheidsbeperking vanwege verzakking
De snelheidsbeperking is ingesteld omdat er metingen aan het spoor worden uitgevoerd. Met behulp van sensoren wordt de stabiliteit van het spoor en het talud nauwlettend in de gaten gehouden. ProRail plaatste in februari borden om machinisten op de beperking te wijzen. De verwachting is dat de verzakking later dit jaar wordt aangepakt.
Het regionale treinvervoer rond Sliedrecht wordt verzorgd door Qbuzz. De vervoerder laat weten signalen over mogelijke snelheidsovertredingen serieus te nemen en benadrukt dat veiligheid prioriteit heeft. Toch maakt de inspectie duidelijk dat overtredingen niet worden getolereerd: machinisten die te hard rijden riskeren een boete van 500 euro. Mocht de situatie niet verbeteren, dan kan de inspectie aanvullende maatregelen nemen, zoals een last onder dwangsom.