Spoorwensdagen opnieuw groot succes

De Kameel (NS20) die elk jaar wordt ingezet tijdens de Spoorwensdagen. (Foto: Treinenweb)
De Kameel (NS20) die elk jaar wordt ingezet tijdens de Spoorwensdagen. (Foto: Treinenweb)

Meer dan 85 wensen van spoor- en treinliefhebbers gingen vandaag en gisteren tijdens de Spoorwensdagen weer in vervulling. Ruim 250 vrijwilligers van NS en ProRail waren aanwezig bij dit evenement om de deelnemer, ook VIP's genoemd, persoonlijk te begeleiden.

Met het blazen op de fluit werd afgelopen dinsdag door de vier deelnemers Ricardo, Ruben, Wout en Wessel, samen met NS-directeur Wouter Koolmees, ProRail-directeur John Voppen en een aantal andere medewerkers van NS, op Utrecht Centraal de aftrap gegeven van de Spoorwensdagen. Na dit moment ging voor een aantal deelnemers hun eerste wens meteen in vervulling, en dat was de rit met de de Kameel (NS20) van het Spoorwegmuseum. Dit motorrijtuig diende vroeger als directievoertuig voor NS en voor onderhoudsinspectie, en is tegenwoordig eigendom van het Spoorwegmuseum.

Wensen in vervulling

Gedurende beide dagen gingen er voor de VIP's diverse wensen in vervulling, zoals een bezoek aan het simulatorcentrum in Amersfoort en het Spoorwegmuseum in Utrecht, maar ook rondleidingen bij onder andere het onderhoudsbedrijf Watergraafsmeer en het schadeherstel- en revisiebedrijf in Haarlem. Voor elke vip werd er een speciaal programma gemaakt en werd er een vrijwilliger aangesteld om diegene die dag te begeleiden.

Sinds 2007 worden door NS en ProRail de Spoorwensdagen georganiseerd met als doel om diverse wensen met betrekking tot het spoor te vervullen. De volgende Spoorwensdagen zijn in 2026 op dinsdag 2 en woensdag 3 juni. Wensen voor deze editie kunnen vanaf 1 december weer via de website van de Spoorwensdagen worden ingediend.