NS rijdt tijdens kerstvakantie minder treinen
Tijdens de kerstvakantie, van 22 december tot en met 2 januari, past NS de dienstregeling aan vanwege de lagere reizigersaantallen. Op diverse trajecten rijden in de spits minder treinen. Op eerste en tweede kerstdag geldt een zondagsdienstregeling.
Op oudejaarsdag rijden er, zoals gebruikelijk, na 20.00 uur geen treinen meer. Een uitzondering geldt voor het traject Schiphol – Amsterdam Centraal, waar de treinen tot 22.00 uur blijven rijden. Op nieuwjaarsdag wordt de treindienst vanaf 10.00 uur weer hervat.
Tijdens de jaarwisseling rijdt het nachtnet tussen Rotterdam en Utrecht via onder meer Delft, Den Haag, Leiden, Schiphol en Amsterdam. De treinen vertrekken vanaf 01.00 uur en maken extra stops op Amsterdam Bijlmer en Amsterdam Sloterdijk. Net als vorig jaar rijden er nachttreinen tussen Haarlem en Amsterdam. Nieuw dit jaar zijn de nachttreinen van Amsterdam naar Zaandam in de nieuwjaarsnacht.
Daarnaast blijven op nieuwjaarsochtend de vroege sprinters naar Schiphol rijden. Het gaat om verbindingen vanuit Den Haag, Lelystad, Amersfoort, Alkmaar en Hoorn, met aankomst op Schiphol vóór 06.00 uur.
De NS advisieert reizigers om in deze periode voor vertrek de reisplanner te raadplegen.