FlixTrain bestelt 65 nieuwe hogesnelheidstreinen bij Talgo

FlixTrain, het treinbedrijf van mobiliteitsplatform Flix, heeft aangekondigd dat het 65 gloednieuwe Europese hogesnelheidstreinen heeft besteld. De treinen worden gebouwd door het Spaanse Talgo, terwijl Siemens de locomotieven levert.
De treinen zijn van het type Talgo 230, en dezelfde treinen die de Deutsche Bahn (ICE L) en Deense vervoerder DSB de afgelopen jaren hebben aangeschaft. Op de foto's te zien gaat het om hetzelfde model, maar dan in de groene kleurstelling waarmee Flix hun treinen en bussen van voorziet. Het totale contract heeft een waarde tot wel 2,4 miljard euro, waarvan er momenteel al 1 miljard is vastgesteld. In de bestelling is ook een contract getekend voor het leveren van onderhoud aan de trein.
Nieuwe treinen
Volgens Flix-topman André Schwämmlein wordt het begin van een nieuw tijdperk ingeluidt: "We gaan onze treindiensten flink uitbreiden en hiermee een revolutie in treinreizen starten. We willen niet alleen meer mensen in de trein krijgen, maar ook het hele marktaanbod vergroten."
Met de aankoop van de moderne treinen wil FlixTrain inspelen op de groeiende behoefte aan snelle en betaalbare treinverbindingen in Duitsland én Europa. Alleen al in Duitsland wordt verwacht dat de markt voor hogesnelheidstreinen tot 45% zal groeien tegen 2030. En in heel Europa zou er volgens de mobiliteitsvervoerder er een enorm potentieel zijn van tientallen miljarden euro's.
De nieuwe treinen kunnen snelheden tot 230 km/u halen, wardoor ze uitermate geschikt zijn voor de langeafstandsverbindingen. Verder krijgen allerlei moderne voorzieningen zoals: Een drempelvrije instap, informatieschermen in de coupés, airco, wifi, comfortabele zitplaatsen met stopcontacten.
Ze worden gebouwd op het Talgo 230-platform en zijn geschikt om in meerdere Europese landen te rijden. Ook dat maakt het voor FlixTrain makkelijker om uit te breiden naar nieuwe bestemmingen. Ook de trein zal toegelaten worden voor Nederland, al is nog niet duidelijk wanneer FlixTrain treindiensten van en naar Nederland gaat aanbieden.
Huidig materieel
Tot nu toe rijdt FlixTrain met opgeknapte rijtuigen, vaak afkomstig van voormalige Interregio-treinen afkomstig uit Duitsland. Deze zijn bij Talbot gemoderniseerd met onder andere nieuwe stoelen, wifi, stopcontacten en vernieuwde toiletten. Als tractie worden er Siemens Vectron locomotieven ingezet die ook weer gebruikt kunnen worden voor de aandrijving van de nieuwe Talgo-treinen.
Bestemmingen bij FlixTrain
Op dit moment zijn er via FlixTrain al zo’n 650 bestemmingen boekbaar, waarvan 50 steden direct aangesloten zijn op hun netwerk en de rest bereikbaar is in samenwerking met andere vervoerders. In Nederland zijn Arnhem, Enschede, Hengelo, Oldenzaal, Venlo en Zevenaar bereikbaar met een FlixTrain-ticket. Daarnaast zijn er voor de FlixBus maar liefst 3.000 bestemmingen verspreid over maar liefst 40 landen.
Ook politiek gezien krijgt Flix steun in de rug, want de Duitse overheid ziet de voordelen van betere treinverbindingen en investeert in de spoorinfrastructuur. Er wordt ook gewerkt aan hervormingen die het makkelijker moeten maken voor nieuwe spelers als FlixTrain om door te groeien. Minister van Verkeer Patrick Schnieder noemde de investering van FlixTrain “een krachtig signaal” voor de spoorsector.