Geen treinen tussen Amersfoort Vathorst en 't Harde in Pinksterweekend

In het Pinksterweekend voert ProRail op diverse locaties op de Veluwe spoorwerkzaamheden uit, wat gevolgen heeft voor het treinverkeer. Van vrijdag 6 juni tot en met maandag 9 juni rijden er geen treinen tussen Amersfoort Vathorst en ’t Harde. Er wordt vervangend vervoer ingezet.
Om reizigers toch op hun bestemming te krijgen, zet NS vervangend busvervoer in. Er rijden onder meer een rechtstreekse snelbus tussen Amersfoort Vathorst en Harderwijk, een stopbus tussen Amersfoort Vathorst en 't Harde, een taxibus tussen Nunspeet en 't Harde en een pendelbus tussen NS-station Nijkerk en OV-knooppunt Nijkerk Zilverschoon. Bij station Nunspeet vertrekken de bussen vanaf een andere locatie dan gebruikelijk.
Wie met de trein reist tussen Zwolle en Amersfoort of Utrecht, kan op vrijdag gebruikmaken van een rechtstreekse trein via Almere. Van zaterdag tot en met maandag is omreizen via Deventer noodzakelijk, met een overstap en ongeveer een half uur extra reistijd.
Reisadvies vooral controleren
NS adviseert reizigers om de Reisplanner te checken voordat ze op pad gaan. De actuele informatie is verwerkt in de NS-app en de planner op de website. Omdat werkzaamheden per dag kunnen verschillen, is het verstandig dagelijks het reisadvies te controleren. Gebruikers kunnen hun geplande reis in de app opslaan om automatisch meldingen te ontvangen bij wijzigingen.
Werkzaamheden
De werkzaamheden omvatten meer dan alleen spoorvervanging. In Nunspeet wordt gewerkt aan de onderdoorgang voor fietsers en voetgangers, en de oude overweg aan de Elspeterweg wordt verwijderd. Ook wordt een nieuwe perronkap geplaatst. Daarnaast vinden er op meerdere plekken langs het traject tussen Amersfoort Vathorst en Putten werkzaamheden aan het spoor plaats.