Reizigers in Limburg maken kennis met nieuwe treinen voor de Maaslijn

Een FLIRT van Arriva die je op de Limburgse lijnen vindt. Het gaat hier niet om de bewuste gepresenteerde trein. (Foto: Rob Dammers)
Een FLIRT van Arriva die je op de Limburgse lijnen vindt. Het gaat hier niet om de bewuste gepresenteerde trein. (Foto: Rob Dammers)

Reizigers in Zuid-Limburg kunnen vanaf vandaag twee nieuwe elektrische treinen tegenkomen op verschillende spoorlijnen in de regio. Het gaat om treinen die uiteindelijk bedoeld zijn voor de Maaslijn tussen Nijmegen en Roermond. Deze maken deel uit van een nieuwe vloot van elf elektrische treinen die vanaf eind 2027 de huidige dieseltreinen op dit traject zullen vervangen.

Omdat de treinen al geleverd zijn, hebben Arriva en de provincie Limburg besloten om er alvast twee in Zuid-Limburg in te zetten. Zo kunnen reizigers nu al kennismaken met het nieuwe materieel.

Vroegtijdige inzet levert voordelen op

De treinen stonden al enige tijd klaar voor gebruik, maar doordat de elektrificatie van de Maaslijn meerdere keren is uitgesteld, konden ze daar nog niet rijden. Door twee exemplaren nu in Zuid-Limburg in te zetten, worden kosten voor langdurige opslag voorkomen. Tegelijk kunnen beschikbare middelen efficiënter worden gebruikt, terwijl reizigers profiteren van moderner en comfortabeler vervoer.

Daarnaast krijgen machinisten de kans om alvast ervaring op te doen met het nieuwe materieel. Eventuele aandachtspunten kunnen zo tijdig worden ontdekt en aangepakt, waardoor de uiteindelijke inzet op de Maaslijn soepeler kan verlopen. Naar verwachting rondt ProRail eind 2027 de elektrificatie van het traject Nijmegen - Roermond af, waarna Arriva de nieuwe elektrische treinen daar volledig kan inzetten.

Chellie Soons, regiodirecteur Arriva Limburg: “Reizigers in Zuid-Limburg maken alvast kennis met de elektrische treinen die besteld zijn ter vervanging van de dieselvloot van de Maaslijn. Tegelijkertijd bereiden we onze collega’s extra goed voor en bieden we een kostenbesparing voor de provincie Limburg. Met deze stap laat Arriva zien dat investeren in de toekomst hand in hand gaat met aandacht voor de reiziger van vandaag.”

Noordelijke Lijnen

Arriva had voorheen de plannen om de FLIRT-treinen op de zogenoemde Noordelijke Lijnen graag in open toegang willen rijden tussen Zwolle en Groningen, maar het ministerie stak daar een stokje voor omdat het plan onvoldoende zekerheid bood voor de lange termijn, omdat er te weinig treinen beschikbaar zijn. Nu worden de treinen dus ingezet op de Limburgse Lijnen.

Voor dit artikel zijn we opzoek naar aanvullingen. Heb je foto- of videomateriaal of andere informatie die van belang is, dan zien we die graag op ons e-mailadres contact@treinenweb.nl