Nieuwe brandhaard bij Venray legde treinverkeer opnieuw stil

 (Foto: Rob Dammers)
(Foto: Rob Dammers)

In de Boschhuizerbergen bij Venray is dinsdag opnieuw een natuurbrand opgelaaid. De brandweer wist het vuur snel onder controle te krijgen, maar vanwege nabluswerkzaamheden was treinverkeer door het gebied tot in de avond niet mogelijk.

Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio ontstond dinsdag een nieuwe brandhaard in het gebied. Dankzij een grote inzet van de brandweer kon het vuur snel betreden worden.

Natuurbrand

Het is niet de eerste keer dat er opnieuw brand ontstaat nadat de brandweer op 5 augustus het sein brand meester gaf. De bodem in het getroffen gebied is nog altijd heet. In combinatie met de aanhoudende droogte blijft daardoor het risico op nieuwe brandhaarden groot. De brandweer houdt het gebied daarom voortdurend in de gaten.

Treinen rijden vanaf 20.00 uur weer

Door de nabluswerkzaamheden kon er dinsdag tijdelijk geen treinverkeer plaatsvinden tussen Cuijk en Venray. Vervoerder Arriva zette bussen in om reizigers te vervoeren. Dit gold tot ongeveer 20:00 uur.

Het treinverkeer rond Venray lag de afgelopen week grotendeels stil vanwege de natuurbrand. Tijdens de brand werd het spoor door de brandweer gebruikt als stoplijn om te voorkomen dat het vuur zich verder zou verspreiden.

Maandag werd het treinverkeer hervat, maar door de nieuwe brandhaard moest het spoor dinsdag opnieuw tijdelijk worden afgesloten.