Komende weekend grote drukte verwacht in Amsterdam vanwege evenementen

Op 21 juni viert Amsterdam haar 750-jarig bestaan met het grootschalige festival Op de Ring. Voor dit evenement wordt de ringweg rond de stad afgesloten en worden er ook andere evenementen georganiseerd. Volgens NS leidt dit tot een verwachte toename van drukte in en rondom de hoofdstad, en roepen ze reizigers op om hier rekening mee te houden.
De gemeente Amsterdam roept bezoekers zonder ticket voor Op de Ring op om thuis te blijven: er zijn geen kaarten verkrijgbaar aan de poort van het festivalterrein. Mensen die wel een ticket hebben kunnen via sociale media op de hoogte worden gehouden van de drukte. Het aanmelden voor berichten kan via de website van de organisatie.
Maatregelen NS
NS neemt verschillende maatregelen om de reizigersstromen te begeleiden. Zo rijden er de hele dag langere treinen van en naar Amsterdam en is er extra personeel aanwezig op de stations Amsterdam Zuid en Sloterdijk. Ook stoppen er die dag vanwege veiligheidsredenen geen treinen op Amsterdam RAI en Amsterdam Lelylaan. NS adviseert reizigers zich goed voor te bereiden, rekening te houden met de grote drukte en hoge temperaturen, en voldoende water mee te nemen.
Naast het festival trekt ook een concert van de Japanse artiest Ado in de Ziggo Dome veel liefhebbers. De gemeente en NS raden aan om waar mogelijk gebruik te maken van metro, bus, fiets of te voet te reizen. Reizigers die van ver komen wordt geadviseerd vroeg terug te reizen of een overnachting te regelen bij familie of vrienden, zeker als zij kaartjes hebben voor het avondprogramma. Na afloop van de festiviteiten wordt er een aanzienlijke drukte verwacht op stations.
Historic Grand Prix in Zandvoort
Tot slot waarschuwt NS strandgangers voor ernstige vertragingen richting Zandvoort. Door werkzaamheden aan het spoor rijden er van vrijdag tot en met zondag geen treinen tussen Haarlem en Zandvoort. In combinatie met het warme weer en de drukte rond de Historic Grand Prix kan het daar erg vol worden. Bezoekers doen er goed aan een ander strand te overwegen en vlak voor vertrek altijd de NS Reisplanner te raadplegen voor de laatste reisinformatie.