Komende maanden structureel minder treinen naar Den Haag

 (Foto: Treinenweb)
(Foto: Treinenweb)

Tot februari rijden er structureel minder treinen van en naar Den Haag Centraal. Dat geldt niet alleen tijdens geplande werkzaamheden, maar gedurende de gehele periode, meldt Treinreiziger.nl. Vanwege de grootschalige verbouwing is op Den Haag Centraal slechts één perron beschikbaar in plaats van drie, waardoor de capaciteit beperkt is.

Tussen Den Haag Centraal en Den Haag Hollands Spoor rijden hierdoor slechts twee sprinters per uur in plaats van zes.

Communicatie verbeteren

Reizigersvereniging Rover vindt dat NS en ProRail de communicatie hierover moeten verbeteren. Volgens directeur Freek Bos weten vaste reizigers inmiddels dat er minder treinen rijden, maar worden incidentele reizigers vaak verrast. Hij wijst erop dat ProRail vooral melding maakt van enkele aangepaste weekenden, terwijl er in werkelijkheid dagelijks een sterk beperkte dienstregeling geldt, waarbij er geen sprake meer is van het 'spoorboekloos' rijden.

Intercityverbinding krijgt aandacht

Rover heeft daarnaast NS gevraagd om de betrouwbaarheid van de intercity tussen Den Haag Centraal en Eindhoven te verbeteren. Die trein valt tussen Den Haag Centraal en Hollands Spoor regelmatig uit. NS verwacht dat de inzet van de nieuwe ICNG-treinen de situatie de komende maanden zal verbeteren. Toch zal pas na afronding van de verbouwing de betrouwbaarheid echt toenemen, omdat de intercity dan weer langer kan keren op Den Haag Centraal. 

Werkzaamheden

De verbouwing van Den Haag Centraal is dit jaar van start gegaan. In de komende periode zijn nog drie treinvrije weekenden gepland: op 8 en 9 november, op 15 en 16 november, en vervolgens van donderdag 29 januari tot en met zondag 15 februari 2026. In die laatste periode wordt opnieuw met een sterk beperkte dienstregeling gereden. Daarna moet de verbouwing voltooid zijn en het treinverkeer weer normaal verlopen.

Bron: Treinreiziger.nl